Lázně Leopoldov Smraďavka

Sirnaté lázně na Smraďavce, které jsou součástí Buchlovic (přesněji jsou vzdáleny cca 2 km od obce), se nachází v malebném údolí Chřibů nedaleko buchlovského zámku a hradu Buchlova. Zdejší sirnaté prameny jsou známé svými blahodárnými účinky již řadu století. Lázně byly založeny v roce 1805 proslulým lidumilem Leopoldem Berchtoldem, který pobýval na zámku v Buchlovicích a v údolí Chřibů na Smraďavce v Loveckém zámečku, kde také zemřel.

 

smradavka lazne leopoldov 001

 

Číst dál...

Stezka lovců mamutů v Boršicích

Naučná stezka „Po stopách lovců mamutů“ o délce asi 1 km, která se nachází v obci Boršice u Buchlovic v místním lesíku chrástka na autentickém místě nálezů paleolitického osídlení.
Naučná stezka byla otevřena v roce 2017 a návštěvníci se zde seznámí s informacemi a poznatky o životě lovců mamutů, o jejich způsobu obživy a o osídlení zdejší krajiny.
Stezka je určena pěším turistům, rodinám s dětmi i seniorům, prostě všem obyvatelům i návštěvníkům obce Boršice a zcela jistě se stane i výborným poznávacím a vzdělávacím prvkem pro školní výlety.

 

stezka lovcu mamutu 001

Číst dál...

Areál Halda v Boršicích u Buchlovic

Pro všechny, kteří mají rádi zvířátka, pro rodiče s dětmi a pro cyklisty, pro milovníky přírody, pro ty kteří se chtějí dbře najíst, pro ty všechny je určen zážitkový areál Hospůdka a farma na Haldě.  Areál naleznete v klidném prostředí u rybníka Halda. Můžete k němu přijet autem, dojít pěšky, dojet na kole nebo na koni.

 

na halde borsice 

 

Číst dál...

Hrad Buchlov

Plavíte-li se bo řece Moravě můžete se po průjezdu nedakonickou plavební komorou od Uherského ostrohu směrem na Kostelany, pokochat výhledem na tento majestátní královský hrad s bohatou historií. Pokud jste navšívili Jižní Moravu, neměli byste si jeho návštěvu nechat ujít.

 

buchlov 001

 

Číst dál...

Kovozoo ve Starém Městě

21.4.2012 vznikl ve Starém Městě u Uherského Hradiště zajímavý projekt KOVOZOO. Nachází se v netradičním prostředí zrekonstruovaného areálu bývalého cukrovaru ve Starém Městě u Uherského Hradiště. KOVOZOO Staré Město je jediná kovová zoo v Evropě, se zvířaty ze starého kovového šrotu. V současné době zde uvidíte několik stovek zvířat a jejich počet stále roste. Spatříte zde propracovaná zvířata v životní velikosti (sloni, lvi, los, koně, želvy a mnoho dalších), mnohé návštěvníky překvapí svojí dokonalostí.

 

kovozoo slon

 

Číst dál...