Kovozoo ve Starém Městě

21.4.2012 vznikl ve Starém Městě u Uherského Hradiště zajímavý projekt KOVOZOO. Nachází se v netradičním prostředí zrekonstruovaného areálu bývalého cukrovaru ve Starém Městě u Uherského Hradiště. KOVOZOO Staré Město je jediná kovová zoo v Evropě, se zvířaty ze starého kovového šrotu. V současné době zde uvidíte několik stovek zvířat a jejich počet stále roste. Spatříte zde propracovaná zvířata v životní velikosti (sloni, lvi, los, koně, želvy a mnoho dalších), mnohé návštěvníky překvapí svojí dokonalostí.

 

kovozoo slon

 

Dle slov autorů je projekt Kovozoo jeden velký příběh, který se skládá z mnoha malých příběhů. Každé zvíře si sebou nese svůj vlastní příběh, který vznikl při jeho výrobě. Některé příběhy se odehrávaly dny, některé týdny a některé dokonce měsíce. Cílem projektu je ukázat malým i velkým návštěvníkům, že i ze zdánlivě nepotřebného šrotu mohou vznikat věci, které jsou nejen krásné a zajímavé, ale i nadále užitečné. Myšlenka opětovného využití odpadového materiálu v hlavním směru umění - "Upcyklace", přišla sporadicky během 20. století, ačkoliv dlouho to byl jen výrobní prostředek v lidovém umění. Projekt Kovozoo je příkladem toho, že tento umělecký směr nabízí velmi zajímavé kompozice.

 

kovozoo los


Mimo to se v areálu nachází také další zajímavé atrakce, které ocení nejenom děti, ale i dospělí návštěvníci. Patří mezi ně loď Naděje, letadlo L610, vláček STEELINKA, vyhlídkové lávky, které Vám nabídnou pohledy na celý areál, Porodnice Kovozoo a Kongresové centrum. Součástí je rovněž muzeum zemědělství a cukrovarnictví se zajímavými exponáty historických zemědělských strojů. Před vstupem čeká na nejmladší návštěvníky dětské hřište a na všechny ostatní rovněž maják s výhledem do okolí.

 

muzeum zemedelstvi


V areálu nechybí možnost občerstvení (hranolky, párek v rohlíku, sýr v bulce, zmrzlina, nápoje). Toalety jsou v areálu zdarma.
Pokud máte cestu kolem, návštěva KOVOZOO je téměř povinností, nebo minimálně skvělou příležitostí spatřit netradiční ztvárnění světa zvířat. Spojíte-li její návštěvu s návštěvou nedalekého Archeoskanzenu v Modré, máte zaručen zajímavý výlet.

Více informací na www.kovozoo.cz