Vodní nádrž Mlýnky - Kostolnica

Vodní nádrž Mlýnky (na slovenské straně zvaná Kostolnica) nachází se v chráněné krajinné oblasti Bílých Karpat, která byla v roce 1996 vyhlášena biosférickou rezervací. Naleznete ji asi šest kilometrů od Strážnice ve směru na Radějov v nadmořské výšce 246 metrů nad mořem. Ze slovenské strany se k přehradě dostanete z královského města Skalica.

 

mlynky kostolnica 001

 

Číst dál...

Přehrada Sovín - Smraďavka

V podhůří Chřibů, přibližně 2 km od Buchlovic a přibližně ve stejné vzdálenosti od obce Boršice u Buchlovic, se nachází méně známá přehrada Sovín nebo také Nad Sovínem místními nazývána rovněž Smraďavka (podle nadalekých lázní Smraďavka - Lázně leopoldov). Jedná se o průtočnou vodní nádrž s rozlohou přibližně 11,8 hektaru a průměrnou až pětimetrovou hloubkou.

 

prehrada smradavka sovin nad sovinem 001

 

Číst dál...

Koupaliště Zlatnícka dolina - Skalica

Letní koupaliště s kapacitou 2 500 návštěvníků je obklopené malebnou přírodou Zlatnické doliny. Nachází se v blízkosti bývalého královského města Skalica na rozhraní Chvojnické pahorkatiny a Dolnomoravského úvalu v nadmořské výšce 186 metrů. Letní koupaliště je součástí rekreačního komplexu. Koupaliště je pro veřejnost otevřeno v měsících červen až srpen.

 

 koupaliste skalica zlatnicka dolina 004

 

Číst dál...

Koupaliště Kunovice

Kunovické koupaliště se nachází na východní straně katastru v klidné části města. V areálu se nachází dva bazény. Plavecký bazén o rozměrech 50 m x 20 m s maximální hloubkou 5 m (pod desetimetrovou skokanskou věží). Návštěvníci koupaliště v Kunovicích tak mají dnes již ojedinělou možnost skoků z desetimetrového skokanského můstku. Pro naše nejmenší zde naleznete druhý bazán kruhového tvaru s maximální hloubkou vody 30 cm. Ve velkém bazénu mohou převážně starší děti využít rovněž nafukovací atrakci se skluzavkou.

 

koupaliste kunovice

 

Číst dál...

Koupaliště Vnorovy

Koupaliště ve Vnorovech bývá pro návštěvníky v provozu v letních měsících červenci a srpnu.

Na koupališti má návštěvník k dispozici velký plavecký bazén a menší bazén pro neplavce s atrakcemi pro děti a také brouzdaliště pro nejmenší.

K opalování a odpočinku zde naleznete dostatek místa na přilehlé travnaté ploše.

Ke sportovnímu vyžití slouží minifotbal a dva volejbalové (nohejbalové) kurty.

 

koupaliste vnorovy 001

Číst dál...