Cyklostezky

Kolem Baťova kanálu se rozkládá cyklostezka dlouhá více jak 80 km, na kterou dále navazují stezky a trasy v okolí, včetně Moravských vinařských stezek. Vyžití zde naleznou jednak především dálkoví cyklisté, rodiny s dětmi, in-line bruslaři,ale také senioři či tělesně postižení, kteří ocení rovinatý a přehledný terén.
Křížení všech silnic a železničních tratí s cyklostezkou je provedeno mimoúrovňově, což výrazně zvyšuje bezpečnost provozu po této komunikaci.

Atraktivitu této cyklotrasy zvyšuje nejen malebná příroda, která na návštěvníka čeká doslova na každém kroku, ale rovněž množství turisticky zajímavých cílů.

 

Cyklostezka Batuv kanal 001

 

Pokud cyklista zatouží po změně, může odložit kolo a využít některou z atrakcí, které se podél plavební cesty nachází, například zapůjčení lodě, nebo projížďku stylovou drezínou v Ratíškovicích a mnoho dalších, jejichž nabídku naleznete v sekci Tipy na výlety.

Každoročně zamíří k Baťovu kanálu na kole desítky tisíc turistů a jejich počet neustále stoupá. Přijeďte i Vy poznat krásu moravy a nasát její jedinečnou atmosféru.

 

Na cyklostezku bezprostředně navazují následné cyklotrasy: 

Moravské vinařské stezky