Přístav Skalica

V přístavu Skalica máte možnost zapůjčit si motorové čluny pro 4-10 osob a pohodlné kajutové osobní lodě pro 2-4 osoby a plavit se po Baťově kanálu. V přístavu nabízí také plavby výletní lodí z přístavu ve Skalici do přístavu v Sudoměřicích k technické památce výklopníky. Zážitkové plavby s programem nabízí přístav pro školy a seniory a pro firmy zajištuje teambuildingové aktivity v areálu přístavu. Občerstvení v přístavu nabízí bistro Kotva.

1

Budova přístaviště je řešena jako dřevěná konstrukce se dvěma nadzemními podlažími a vyhlídkovou věží. V rámci budovy je sociální zařízení pro návštěvníky a pro obslužný personál přístavu. Před budovou jsouou řešeny parkoviště pro osobní automobily.

Číst dál...

Přístav Výklopník Sudoměřice

Areál Přístavu pod Výklopníkem naleznete u stejnojmenné technické památky nedaleko malé moravské vesnice Sudoměřice.

Výklopník Sudoměřice

V přístavu Sudoměřice máte možnost zapůjčit si motorové čluny také si můžete pronajmout hausbóty (obytných kajutových lodí holandského typu) na plavbu po Baťově kanále, řece Moravě a Radějovce a to bez kapitánských zkoušek či jakýchkoliv předchozích zkušeností s řízením hausbótu.

Číst dál...

Přístav Petrov

Moderní přístav Petrov byl vybudován na Baťově kanále v roce 2015. Kapacita přístavu je 47 plavidel. Přístav nabízí zázemí pro provoz všech typů lodí (místa pro kotvení a otáčení plavidel atd.). V Petrově si můžete půjčit čluny a kajutové lodě, je zde i možnost přistavení lodí z naší naše půjčovny, více informací ZDE. V přístavu se nachází jeřáb na spouštění plavidel s nosností do 10 000 kg a rovněž sjezdová rampa pro lodě. Přístav nabízí místa pro krátkodobé i dlouhodobé stání plavidel a jejich doplňkový servis.

Petrov 002

Občerstvit se můžete v několika konkurenčních zařízeních Restaurace s vnitřním i venkovním posezením, stánek s občerstvením, nebo můžete využít služeb plovoucí kavárny.

Číst dál...

Přístav Strážnice

Ve Strážnickém přístavu na Baťově kanále si můžete půjčit čluny i kajutové lodě. Ve Strážnici je v provozu i naše půjčovna, více informací ZDE. V přístavu Vám nabídnou také pravidelné plavby výletní lodí do přístavu v Petrově. Sjezd do vody je možný mimo areál přístavu v nedalekém kempu (vzdálenost cca 500 m). Přístav je situován na turisticky zajímavém místě a to jednak v blízkosti skanzenu a Strážnického zámku a jednak v přímém sousedství historického centra města Strážnice.

Přístav Strážnice

Občerstvení je zajištěno v přilehlém restauračním zařízení s vnitřním i venkovním posezením (v současné době se buduje nová restaurace - v provozu dočasná varianta velkého restauračního stanu). 

Číst dál...

Přístav Vnorovy

Přístav Vnorovy - Plavební komora Vnorovy I. se nachází na plavebním kanále mezi Veselím nad Moravou a Strážnicí, v blízkosti jezu Vnorovy na řece Moravě.

Pristav Vnorovy

foto zdroj: commons.wikimedia.org autor: Ben Skála foto podléhá licenci Creative Common – Some rights reserved

V přístavu Vnorovy funguje půjčovna lodí a člunů, máte možnost zapůjčit si zde malé motorové loďky, hausbóty, rafty, kánoe i kajaky. Možnost občerstvení, toalety chemické přístupné v jakoukoli dobu, umývárna a solární sprcha s užitkovou vodou rovněž přístupná kdykoli. 

Číst dál...

Přístav Veselí nad Moravou

Přístav Veselí nad Moravou se nachází ve městě Veselím nad Moravou poblíž zámeckého parku, nedaleko cesty ve směru na Moravský Písek a Bzenec.

pristav veseli nad moravou rekonstrukce 001a

V přístavu je možnost zapůjčení lodí, člunů a hausbótů. V sezóně je zde možnost občerstvení na letní terase, nachází se zde toalety, umývárna a sprcha. Možnost ubytování v penzionu, ve stanu, v hausbótu či karavanu. Pro děti je zde připraveno hezké hřiště. 

Číst dál...

Přístav Uherský Ostroh

Přístav Uherský ostroh naleznete na řece Moravě nedaleko centra tohoto malebného města (za hotelem Morava v rohu ostrožského náměstí). Přístav je situován na dolní rejdě plavební komory.

Pristav Uhersky Ostroh molo 001

Přístaviště je bezbariérové. Pohodlné nastupování a vystupování z různých typů plavidel umožňují tři různé výšky přístavní hrany (viz obrázek). Mimo zmiňované přístaviště se nachází nad plavební komorou na horní rejdě přístavní mola (bohužel již ne bezbariérové), které umožňují vyvázání lodí, například v době kdy není v provozu plavební komora (např. v době obědové přestávky obsluhy plavební komory, která probíhí v době od 13.30 do 14.00 hodin) a využít možnosti občerstvení v nedaleké restauraci (kde mimochodem skvěle vaří). 

Číst dál...

Přístav Kostelany nad Moravou

Přístav Kostelany nad Moravou naleznete na řece Moravě ve stejnojmenné obci moravského slovácka.

pristav Nedakonice

Přístaviště v Kostlanech je bezbariérové. Pohodlné nastupování a vystupování z různých typů plavidel umožňují různé výšky přístavní hrany. V přístavišti je možné s přístavní kartou doplnit energii do vašich akumulátorů a načerpat pitnou vodu.

Číst dál...

Přístav Kunovský les

Přístav Kunovský les je méně známým přístavištěm, nacházejícím se na řece Moravě u Kunovského lesa, vedle stejnojmenné plavební komory, mezi přístavištěm Kostelany a přístavem v Uherském hradišti.

pristaviste kunovsky les rekonstrukce 001

Naleznete zde klidné místo se stylovou restaurací  zašívárna "U osla". V areálu skutečně chovají živého oslíka. V přístavišti je možnost vyžití pro děti na hřišti u restaurace s trampolínou a pískovištěm. 

Číst dál...

Přístav Uherské Hradiště

Přístav Uherské hradiště naleznete na levém břehu řeky Moravy na Svatojiříčském nábřeží mezi lávkou pro pěší a silničním mostem. Velkou výhodou přístaviště je blízkost centra Uherského Hradiště se všemi jeho památkami a turistickými cíli. 

pristav uherske hradiste 002

Foto: Pohled od plavební komory (nedaleko přístavu Uherské Hradiště) směrem k městu

Přístavní molo má délku 60 m a má tři různé výškové stupně pro různé typy plavidel. Nedaleko přístaviště je možnost občersvení v nekuřácké restauraci s letní zahrádkou. Blízkost centra města nabízí možnost návštěvy některé z množství restaurací, cukráren, kaváren, skvělé pizzerie nebo nákupů v některém z hradišťských krámků a obchůdků.

Číst dál...

Přístav Staré Město

Přístav Uherské hradiště naleznete na levém břehu Baťova kanálu u silničního mostu přes silnici Uherské Hradiště-Staré město, při plavební komoře Staré Město za parkovištěm Araver.

pristav stare mesto

 

Vstup do areálu přístavu je směrem od silničního mostu. Vjezd vozidel je zde zakázán. Parkovat lze za areálem o cca 200 m dále za areálem Araveru.. Přístavní molo je dřevěné a je dostatečně dlouhé. Kotviště se nachází na kanálovém úseku, kde je hladina vody stabilní.

Číst dál...

Přístav Babice

Přístav Babice naleznete na pravém břehu Baťova kanálu na okraji stejnojmenné obce. Pohodlné nastupování a vystupování z různých typů plavidel umožňují tři různé výšky přístavní hrany.

pristav babice

 

Vpřístavišti je možnost nabytí akumulátorů i doplnění zásob pitné vody. K dispozici je WC a sprcha je možná za poplatek.

Číst dál...

Přístav Spytihněv

Přístav Spytihněv naleznete na  břehu řeky moravy nad plavební komorou Spytihněv, na okraji stejnojmenné obce. Pohodlné nastupování a vystupování z různých typů plavidel umožňují tři různé výšky přístavní hrany betonového mola (které vroce 2012 nahradilo původní dřevěné molo). Přístaviště je plně bezbariérové a umožňuje přístup tělesně postiženým na nejvyšší stupeň přístavního mola.

pristav spytihnev

Přístaviště je určeno k rekreačním účelům a především ke krátkodobému kotvení plavidel. Přístavní molo je vybaveno prvky k bezpečnému vyvázání plavidel různých typů. 

Číst dál...

Přístav Napajedla Pahrbek

Přístav Pahrbek Napajedla naleznete na levém břehu řeky Moravy u rekreačního centra Pahrbek na jižním okraji města Napajedla. Pohodlné nastupování a vystupování z různých typů plavidel umožňují tři různé výšky přístavní hrany betonového mola. Přístaviště je plně bezbariérové a umožňuje přístup tělesně postiženým.

pristav pahrbek napajedla

Přístaviště je určeno k rekreačním účelům a především ke krátkodobému kotvení plavidel. Přístavní molo je vybaveno prvky k bezpečnému vyvázání plavidel různých typů. 

Číst dál...

Přístav Napajedla

Přístav Emila Spiro Napajedla naleznete na levém břehu řeky Moravy v samém centru města Napajedla, nedaleko městské radnice. Pohodlné nastupování a vystupování z různých typů plavidel umožňují tři různé výšky přístavní hrany betonového mola. Přístaviště je plně bezbariérové a umožňuje přístup tělesně postiženým.

pristav napajedla

Přístaviště je určeno k rekreačním účelům a především ke krátkodobému kotvení plavidel. Přístavní molo je vybaveno prvky k bezpečnému vyvázání plavidel různých typů. 

Číst dál...

Přístav Otrokovice

Přístav Otrokovice byl vybudován ve druhé polovině roku 2007. Naleznete jej na levém břehu řeky Moravy v prostoru před veslařskou loděnicí v části města zvané Bahňák. Součástí přístaviště je třístupňové přístavní molo o rozměrech 60 x 3 m. Molo je plně bezbariérové a umožňuje přístu tělesně postižených.

pristav otrokovice

Přístaviště je určeno k rekreačním účelům a především ke krátkodobému kotvení plavidel. Přístavní molo je vybaveno prvky k bezpečnému vyvázání plavidel různých typů. 

Číst dál...

Přístav Hodonín

Přístav Hodonín naleznete na pravém břehu řeky Moravy v sousedství jezu a Veslařského klubu Hodonín. Součástí přístaviště je třístupňové přístavní molo o rozměrech 50 x 3 m. Molo je plně bezbariérové a umožňuje přístu tělesně postižených. Přístav prozatím není součástí plavební cesty "Baťův kanál"

pristav hodonin

Přístaviště je určeno k rekreačním účelům a především ke krátkodobému kotvení plavidel. Přístavní molo je vybaveno prvky k bezpečnému vyvázání plavidel různých typů. 

Číst dál...

Přístav Rohatec

Přístav Rohatec naleznete na pravém břehu řeky Moravy v obci Rohatec. Součástí přístaviště je bezbariérové betonové přístavní molo umožňující přístup tělesně postižených. Přístav prozatím není součástí plavební cesty "Baťův kanál"

pristaviste rohatec

Přístaviště je určeno k rekreačním účelům a především ke krátkodobému kotvení plavidel. Přístavní molo je vybaveno prvky k bezpečnému vyvázání plavidel různých typů. 

Číst dál...

Přístav Rohatec kolonie

Přístav Rohatec kolonie naleznete na pravém břehu řeky Moravy v části obce Rohatec kolonie. Součástí přístaviště je třístupňové přístavní molo o rozměrech 50 x 3 m. Molo je plně bezbariérové a umožňuje přístu tělesně postižených. Přístav prozatím není součástí plavební cesty "Baťův kanál"

pristav rohatec

Přístaviště je určeno k rekreačním účelům a především ke krátkodobému kotvení plavidel. Přístavní molo je vybaveno prvky k bezpečnému vyvázání plavidel různých typů. 

Číst dál...

Přístav Kroměříž

Přístav i přístaviště Kroměříž jsou ve fázi přípravy. Přístav prozatím není součástí plavební cesty "Baťův kanál"

Plánovaná kapacita přístaviště na řece Moravě v Kroměříži je čtyři až šest plavidel, přístavní hrana pro malá plavidla o délce 45 až 60 metrů s bezbariérovým přístupem, dude sloužit pro krátkodobá stání. Plánovaný termín dokončení v roce 2020.

kvetna zahrada Kromeriz 01

Přístaviště se má nacházet na Erbenově nábřeží, nedaleko lávky přes řeku Moravu, poblíž stávající cyklostezky. V přístavišti bude zajištěno sociální zázemí, možnost občerstvení i zázemí rozvoje cestovního ruchu.

Číst dál...