Přístav Otrokovice

Přístav Otrokovice byl vybudován ve druhé polovině roku 2007. Naleznete jej na levém břehu řeky Moravy v prostoru před veslařskou loděnicí v části města zvané Bahňák. Součástí přístaviště je třístupňové přístavní molo o rozměrech 60 x 3 m. Molo je plně bezbariérové a umožňuje přístu tělesně postižených.

pristav otrokovice

Přístaviště je určeno k rekreačním účelům a především ke krátkodobému kotvení plavidel. Přístavní molo je vybaveno prvky k bezpečnému vyvázání plavidel různých typů. 

U přístaviště je vybudováno parkoviště osobních automobilů. V přístavu naleznete bohužel pouze mobilní občerstvení, které je sice situováno v příjemném prostředí zeleně a s výhledem na řeku Moravu, ale nabízí pouze venkovní posezení. Můžete si zde ovšem dát vynikající točenou zmrzlinu a nabídka nealkoholických i alkoholických nápojů je rovněž široká. Najde se i něco k zakousnutí. I přes to, že se jedná o občerstvení mobilní, je zde obvykle velmi slušná návštěvnost.

sjezd do vody pristav otrokoviceFoto: Přístav Otrokovice - sjezd do vody

Velkou výhodou a obrovským kladem Otrokovického přístaviště je naopak zřejmě nejlepší sjezd do vody na celé délce plavební cesty, který se nachází přímo vedle přístavního mola.

pristaviste otrokovice obcerstveni

Foto: Restaurace - venkovní posezení

Majitelé přístavní karty mohou v přístavišti dobýt akumulátory na svých plavidlech na dvou elektrosloupcích. Pro rodiče a především jejich děti je možnost hry na improvizovaném hřišti vedle mobilního občerstvení nebo volný pohyb po příjemném okolí přístaviště.

pohled od obcerstveni otrokovice

Foto: Uklidňující pohled do okolí přístaviště směrem od občerstvení

 

Vybavenost přístavu:

  • Pevné mola určená k vyvazování plavidel
  • Sjezd do vody
  • Parkování
  • Elektrická přípojka 230V

Adresa:

Přístaviště Baťov Otrokovice
Bahňák (před veslařskou loděnicí)
765 02 Otrokovice

 

Mapa pro lepší orientaci, kde se přístav nachází: