Plán plavby - vzdálenosti a časová náročnost

V následujících řádcích naleznete zákldní informace o vzdálenostech jednotlivých přístavů, přístavišť a plavebních komor na vodní cestě průplavu Otrokovice-Rohatec a řece Moravě a některé další informace.

Nejčastější podjezdná výška mostů je 3,3m. Nejnižší most 2,4m je u obce Huštěnovice. Most v Uherském Ostrohu má proměnou podjezdnou výšku podle vodního stavu řeky Moravy, a označuje jej světelný plavební znak.

Číst dál...

Provozní doba plavebních komor

Upozornění: S ohledem na probíhající mimořádná opatření přijatými vládou ČR k nákaze Covid-19, se mohou níže uvedené informace změnit. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

Informace Státní plavební správy č. 33/2020 zde dne 11. 5. 2020 o proplavování plavebními komorami na vodní cestě průplav Otrokovice – Rohatec včetně řeky Moravy v období květen – září 2020

Proplavování plavebními komorami na vodní cestě průplav Otrokovice – Rohatec včetně řeky Moravy v období květen – září 2020 bude realizováno v souvislosti pro zmírnění dopadů opatření proti šíření onemocnění COVID-19 dle sdělení správce vodní cesty ze dne 04. 05. 2020 podle rozpisu níže uvedeného.

Číst dál...

Splavnost

Zde naleznete informace  o aktuální splavnosti.

Číst dál...

Legislativa týkající se vodní dopravy

Článek Vás nemá vyděsit, berte jej jako zdoj informací pro případ potřeby. Výčet legislativních předpisů nemusí být kompletní ani konečný, obsahuje pouze českou legislativu . Odkaz na další informace viz níže. Níže uvedený výčet je pouze informativní.

Číst dál...