Plán plavby - vzdálenosti a časová náročnost

V následujících řádcích naleznete zákldní informace o vzdálenostech jednotlivých přístavů, přístavišť a plavebních komor na vodní cestě průplavu Otrokovice-Rohatec a řece Moravě a některé další informace.

Nejčastější podjezdná výška mostů je 3,3m. Nejnižší most 2,4m je u obce Huštěnovice. Most v Uherském Ostrohu má proměnou podjezdnou výšku podle vodního stavu řeky Moravy, a označuje jej světelný plavební znak.

Číst dál...

Provozní doba plavebních komor

Informace Státní plavební správy č. 8/2019 zde dne 1. 4. 2019 o provozních hodinách proplavování plavebními komorami na řece Moravě a průplavu Otrokovice – Rohatec v období květen – září 2019
Proplavování plavebními komorami na řece Moravě a průplavu Otrokovice – Rohatec (Baťově kanále) v období květen – září 2019 bude realizováno dle uvedeného tabulkového přehledu:

Číst dál...

Splavnost

Zde naleznete informace  o aktuální splavnosti.

Číst dál...

Legislativa týkající se vodní dopravy

Článek Vás nemá vyděsit, berte jej jako zdoj informací pro případ potřeby. Výčet legislativních předpisů nemusí být kompletní ani konečný, obsahuje pouze českou legislativu . Odkaz na další informace viz níže. Níže uvedený výčet je pouze informativní.

Číst dál...