Moravské Toskánsko

Moravské Toskánsko je oblíbeným názvem pro oblast u Kyjova v Jihomoravském kraji, která svými terénními vlnami připomíná krajinu italského Toskánska. Oblíbená je nejen u fotografů. Krajina není narušena výškovými budovami či komíny, občas jsou v ní solitérní stromy či kapličky. Časopis Condé Nast Traveller ji zařadil mezi 50 nejkrásnějších míst na Zemi.

 

moravske toskansko 001

 

Oblast o rozloze několika desítek kilometrů čtverečních se rozkládá západně a jihozápadně od Kyjova. Podle geomorfologického členění Česka je tato oblast součástí Kyjovské pahorkatiny. Mezi obce Moravského Toskánska patří Šardice, Hovorany, Svatobořice-Mistřín, Strážovice, Karlín, Násedlovice, Čejkovice, Velké Bílovice, Vrbice, Čejč a další. Mezi oblíbená místa na focení patří např. kaple svaté Barbory v polích u Strážovic, Karlín, pohled od Hovoran či pásy polí u Šardic. Míst s nádherným výhledem po krajině Moravského Toskánska je mnoho a zde zmíněný výčet je pouze malou inspirací.

 

hovoransko

 

Krajinu Moravského Toskánska protíná řada cyklotras, proto lze spojit fotografování s cykloturistikou, nebo třeba prohlídkou Milotického zámku s přilehlou zámeckou zahradou. Pro milovníky vína bude zážitkem návštěva některého z mnoha vinných sklípků. Zajímavým zpestřením může být třeba i plavba po Baťove kanále. Zapůjčit loď si můžete přímo na našich stránkách ZDE.

 

Mapa pro lepší orientaci: