Přístav Spytihněv

Přístav Spytihněv naleznete na  břehu řeky moravy nad plavební komorou Spytihněv, na okraji stejnojmenné obce. Pohodlné nastupování a vystupování z různých typů plavidel umožňují tři různé výšky přístavní hrany betonového mola (které vroce 2012 nahradilo původní dřevěné molo). Přístaviště je plně bezbariérové a umožňuje přístup tělesně postiženým na nejvyšší stupeň přístavního mola.

pristav spytihnev

Přístaviště je určeno k rekreačním účelům a především ke krátkodobému kotvení plavidel. Přístavní molo je vybaveno prvky k bezpečnému vyvázání plavidel různých typů. 

Přístavní molo je vybaveno prvky k bezpečnému vyvázání plavidel různých typů. Délka přístavního mola je 70 metrů přičemž 45 metrů je určeno pro stání plavidel a 25 metrů jako prostor pro čekání plavidel na plavební komoru. Pro majitele přístavní karty je v přístavišti možnost nabytí akumulátorů i doplnění zásob pitné vody. K dispozici je WC a sprcha je možná za poplatek. Pro návštěvníky je možnost občerstvení v restaurace (bufetu) s širokou nabídkou nealkoholických i alkoholických nápojů. Můžete zde příjemně posedět u piva Samson a výborného pstruha na grilu. Prostředí je příjemné, obsluha ochotná a vstřícná. Rovněž můžete posedět v přístavním amfiteátru s kapacitou 220 diváků a pozorovat řeku Moravu, nebo projíždějící a kotvící lodě.

pristaviste spytihnev 002

Foto: Přístaviště Spytihněv - pohled od mola

V přístavišti je také dětský koutek a přes víkendy zde hraje živá hudba. Přístaviště a jeho prostory jsou ideálním místem odpočinku projížedějících cyklistů, vodáků i obyvatel Spytihněvy. Otevření nové verze přístaviště proběhlo v roce 2012 (video ze slavnostního otevření naleznete zde). Nedaleko přístaviště je rovněž sjezd do vod, který je ovšem soukromý a je nutno požádat majitele o svolení (a klíč). Součástí přístaviště je turistické a informační centrum s expozicí o historii Baťova kanálu a obce Spytihněv.

sjezd Spytihnev

Foto: Sjezd do vody Spytihněv - soukromý

V Spytihněvy se nachází rovněž benzinová čerpací stanice, kde můžete v případě potřeby doplnit pohonné hmoty. Nedaleko přístaviště (cca 2 km) můžete navštívit muzeum pytláctví, Kostel svatého Cyrila a Metoděje (cca 2 km) nebo přírodní rezervaci Trnovec (cca 2,5 km).

pristav Spytihnev sprchy

Foto: Přístaviště Spytihněv - veřejné sprchy

 

Vybavenost přístaviště:

 • Pevná mola určená k vyvazování plavidel.
 • Parkování
 • Toalety
 • Půjčovna lodí
 • Sprcha -poplatek u personálu restaurace
 • Pitná voda
 • Výlevka odpadů
 • Elektrická přípojka 230V
 • WIFI
 • Stojany na kola (kapacita cca 60 kol)
 • Úschovna sportovních pořeb

komora Spytihnev Foto: Plavební komora Spytihněv - Baťův kanál - Morava

 

Adresa:

Přístaviště Na rejdě

Spytihněv 352

763 64 Spytihněv

 

Mapa pro lepší orientaci, kde se přístav nachází: