Přístav Uherský Ostroh

Přístav Uherský ostroh naleznete na řece Moravě nedaleko centra tohoto malebného města (za hotelem Morava v rohu ostrožského náměstí). Přístav je situován na dolní rejdě plavební komory.

Pristav Uhersky Ostroh molo 001

Přístaviště je bezbariérové. Pohodlné nastupování a vystupování z různých typů plavidel umožňují tři různé výšky přístavní hrany (viz obrázek). Mimo zmiňované přístaviště se nachází nad plavební komorou na horní rejdě přístavní mola (bohužel již ne bezbariérové), které umožňují vyvázání lodí, například v době kdy není v provozu plavební komora (např. v době obědové přestávky obsluhy plavební komory, která probíhí v době od 13.30 do 14.00 hodin) a využít možnosti občerstvení v nedaleké restauraci (kde mimochodem skvěle vaří). 

V Uherském ostrohu je rovněž bezplatný sjezd do vody pro Vaši loď. Sjezd se nachází mimo obě zmiňovaná přístaviště směrem k Uherskému Hradišti.

sjezd do vody Uhersky Ostroh

Foto: sjezd do vody

 

Zámecká brána Uherský Ostroh

Foto: Zámecká brána Uherský Ostroh

 

Přijet se k němu dá pokud pojedete ze směru od Moravského Písku, tak že projedete celým náměstím a před zámeckou branou (viz foto - Zámecká brána Uherský Ostroh) se dáte do leva a následně první odbočkou do prava, kde na konci ulice najdete hledaný sjezd (viz foto sjezd do vody Uherský Ostroh). 

Pro děti je zde rovněž řada atrakcí, například dětské hřiště za náměstím nedaleko zmiňovaného sjezdu.

Relaxovat zde můžete s Vašimi ratolestmi pod dohledem a skvělou kávou nebo zmrzlinou z nedaleké kavárny.

detske  hriste Uhersky Ostroh

Foto: Dětské hřiště za náměstím 

Přístav v Uherském Ostrohu je plně vybavený a v ceně poplatku za denní stání je free wif, pitná voda a místo na mití nádobí a výlevka chem WC. Za poplatek je možnost využít sprchu.

pristaviste na horni rejde uhersky ostroh

Foto: Přístaviště Uherský Ostroh na horní rejdě

Pro lodě připlouvající směrem od Uherského Hradiště, je přístaviště v Ostrohu poslední možností před uzavřením plavebních komor. Mezi plavebními komorami Uherský Ostroh a Veselí nad Moravou není žádné další veřejné kotviště. 

Pro lodě připlouvající z opačného směru od Veselí je opět jedinou možností kotvení mezi komorami Uheský Ostroh a Nedakonice.

V přístavu máte možnost posedět pod pergolou, nechybí možnost snídaní a večeří. Polohu přístaviště blízko centra města oceníte v případě, že budete chtít nakoupit, nebo třeba jen tak posedět. V centru se nachází restaurace, kavárna, cukrárna, zámek, je možnost navštívit zámeckou věž, zámecké podzemí nebo zámeckou galerii.

Nejkrásnější pohled na Uherský Ostroh je údajně z místa naproti přístaviště na dolní rejdě.

pohled na ostroh od pristavu

Foto: Pohled na Uherský Ostroh od přístaviště na dolní rejdě

Ceny služeb: Kotvení 50 Kč/loď, sprcha - 35 kč/osobu (bez časového omezení), dobíjení akumolátorů 50 Kč/hodinu. 

 

Mapa pro lepší orientaci, kde se přístav nachází: