Přístav Petrov

Moderní přístav Petrov byl vybudován na Baťově kanále v roce 2015. Kapacita přístavu je 47 plavidel. Přístav nabízí zázemí pro provoz všech typů lodí (místa pro kotvení a otáčení plavidel atd.). V Petrově si můžete půjčit čluny a kajutové lodě, je zde i možnost přistavení lodí z naší naše půjčovny, více informací ZDE. V přístavu se nachází jeřáb na spouštění plavidel s nosností do 10 000 kg a rovněž sjezdová rampa pro lodě. Přístav nabízí místa pro krátkodobé i dlouhodobé stání plavidel a jejich doplňkový servis.

Petrov 002

Občerstvit se můžete v několika konkurenčních zařízeních Restaurace s vnitřním i venkovním posezením, stánek s občerstvením, nebo můžete využít služeb plovoucí kavárny.

 

Zakoupit zde můžete tradiční vína z Petrova, nebo třeba točenou (krůtěnů) zmrzlinu.

Můžete rovněž využít některou z řady nabízených aktivit. V přístavu se nachází půjčovna kol a koloběžek. Probíhají zde pravidelné výletní plavby kolem Petrova na historickém plavidle Flora z roku 1897. Loď holandského typu vyplouvá z přístavu Petrov do Strážnice a ke zdymadlu v Petrově. Plavba je doplněna výkladem o historii plavidla, současnosti Baťova kanálu a také o unikátní fauně a floře jižní Moravy.

Je zde parkoviště, dětské hřiště a bezplatné sociální zařízení (WC a sprchy).

V přístavu se plánuje čerpací stanice pohonných hmot.

Přístav Petrov

 

 

Mapa pro lepší orientaci, kde se přístav nachází: 

 

  

Mapa stání přístav Petrov

 

mapa stani pristav petrov

 

 

Sazebník úhrad za služby Veřejného přístavu Petrov na rok 2018 naleznete zde.