Přístav Rohatec

Přístav Rohatec naleznete na pravém břehu řeky Moravy v obci Rohatec. Součástí přístaviště je bezbariérové betonové přístavní molo umožňující přístup tělesně postižených. Přístav prozatím není součástí plavební cesty "Baťův kanál"

pristaviste rohatec

Přístaviště je určeno k rekreačním účelům a především ke krátkodobému kotvení plavidel. Přístavní molo je vybaveno prvky k bezpečnému vyvázání plavidel různých typů. 

V blízkosti přístaviště je možnost parkování osobních automobilů podél příjezdové cesty. V přístavu se můžete občerstvit v přilehlé restauraci. K jídlu si můžete dát kromě drobných pochutin, jako jsou brambůrky a různé druhy slaných tyčinek, také ohřívanou klobásu nebo párek. O víkendech se nabídka rozšiřuje o grilovvané speciality dle aktuální nabídky. Sortiment nápojů je skutečně široký, od čepované limonády a piva, přes dobré vínko až po kávu.

restaurace pristav rohatecFoto: Přístaviště Rohatec- restaurace

Kdo se chce v parném létě ochladit, může si mimo jiné vybrat z nabídky nanuků. Velkým kladem je příjemná a ochotná obsluha a velmi rozumné ceny.

reka morava pristaviste rohatec

Foto: Molo - přístaviště Rohatec

Menší děti se mohou dostatečně vydovádět na dětském hřišti, které je součástí areálu restaurace. Ty starší mohou například využít možnosti zahrát si stolní tenis. Letní restaurace nabízí možnost venkovního zastřešeného i nezastřešeného posezení. K dispozici jsou oddělené toalety s tekutou vodou, mýdlem a ručníkem.

detske hriste pristav rohatec

Foto: Dětské hřiště v přístavišti Rohatec

Sjezd do vody pro spuštění vašeho plavidla na vodu, nacházející se rovněž v areálu restaurace, je možný po dohodě s obsluhou a jak sám majitel říká: "Po slušném požádání zdarma".

sjezd do vody pristav rohatec

Foto: Sjezd do vody v přístavišti Rohatec - v areálu restaurace

Středem řeky Moravy v těchto místech prochází státní hranice mezi českou a slovenskou republikou, jak můžete vidět na mapě níže.

 

Vybavenost přístavu:

  • Pevné mola určená k vyvazování plavidel
  • Sjezd do vody (v areálu restaurace - po dohodě s majitelem)
  • Parkování (při příjezdové cestě)
  • Elektrická přípojka 230V (je možná po dohodě s majitelem a použitím vlastního kabelu)
  • Pitná voda (po dohodě s majitelem restaurace)
  • Wi-Fi

 

Adresa:

Přístaviště Rohatec
696 01 Rohatec

 

Mapa pro lepší orientaci, kde se přístav nachází: