Lázně Leopoldov Smraďavka

Sirnaté lázně na Smraďavce, které jsou součástí Buchlovic (přesněji jsou vzdáleny cca 2 km od obce), se nachází v malebném údolí Chřibů nedaleko buchlovského zámku a hradu Buchlova. Zdejší sirnaté prameny jsou známé svými blahodárnými účinky již řadu století. Lázně byly založeny v roce 1805 proslulým lidumilem Leopoldem Berchtoldem, který pobýval na zámku v Buchlovicích a v údolí Chřibů na Smraďavce v Loveckém zámečku, kde také zemřel.

 

smradavka lazne leopoldov 001

 

smradavka lazne leopoldov 004

 

Vanové koupele probíhaly ve vedlejší budově Loveckého zámečku pod lékařským dohledem. Po určité době lázně zanikly a lázeňské budovy sloužily k rekreačním a relaxačním účelům. Znovuobnovení lázní a koupelí v sirnaté vodě se podařilo v roce 2012 na základě historie. V současné době jsou tyto lázně vyhledávaným místem pro relaxaci fyzickou i psychickou.

 

smradavka lazne leopoldov 002

 

smradavka lazne leopoldov 003


V okolí se nachází řada ubytovacích kapacit. Jednou z možností je ubytování v Loveckém zámečku (novomanželském apartmánu, chatce a jedno až třílůžkovém pokoji). Pro ubytované je k dispozici tenisový kurt. Zajišťují zde lázeňské procedury. V nabídce jsou masáže, kosmetika, zábaly, koupele, sauna, solná jeskyně.
Pro přírodněji založené návštěvníky je k dispozici přilehlý kemp.

 

Smradavka autokemp 001


Pokud chcete navšívit lokalitu jen na jeden den, můžete využít některé z možností občerstvení, napít se sirnaté vody přímo z pramene, který zde vyvěrá a je volně přístupný, nebo poznat krásu okolní přírody. V letní sezóně bývá možnost koupání v bazénu v kempu, nebo raději navštívit nedalekou pláž u hráze a vykoupat se přímo v přehradě.

 

Smradavka autokemp 002

 

Mapa pro lepší orientaci: