Letecké muzeum v Kunovicích

Nejen milovníci letecké techniky, ale i všichni ostatní a především děti si přijdou na své v Leteckém muzeu v Kunovicích.
V rámci jednoho vstupného se zde můžete podívat do nitra letounů, poslouchat radiokomunikaci posádek s letištní věží Kunovice či nasát leteckou atmosféru.
Součástí expozice je několik skutečně unikátních letounů, prototypů a letounů se zajímavou historií, které nikde jinde nenaleznete.

 

Letecke muzeum Kunovice 001

 

Prohlédnout si můžete například legendární aerotaxi, sportovní, dopravní a vojenské letouny. Vystaven je zde rovněž vrtulník, bezpilotní letoun, vlečný terč, radar a výzbroj z období ČSLA. Na vystavená letadla si zde můžete doslova šáhnout a podívat se i do jejich interiérů. Pokud Vás zajímá technika podrobněji můžete si prohlédnout řez motorem letadla.

 

Letecke muzeum Kunovice interier


Letectví má v Kunovicích kořeny ještě před vznikem samostatného Československa.Expozice muzea dokumentuje leteckou historii a leteckou výrobu, která dodnes hraje na východní Moravě významnou roli.
Aktivity pro zachování letadel veteránů v Kunovicích sahají až do 60. let minulého století, kdy se zakladatelé muzea, parašutisté a členové Slováckého aeroklubu Jiří Marek a Alois Hráček spolu s dalšími nadšenci letectví snažili zachránit výsadkové letouny: americký Fairchild a německý Siebel. Samotné muzeum bylo založeno jako volná dobrovolnická organizace při Slováckém aeroklubu v roce 1970.

 

Letecke muzeum Kunovice kokpit


V současnosti tvoří expozici muzea více než 20 exponátů, které dokumentují leteckou historii a leteckou výrobu na jihovýchodní Moravě. Již v roce 1974 se stal skutečným prvním vystavovaným exponátem letoun Aero L-29 A Delfín Akrobat, který je dnes jediným vystavovaným exemplářem tohoto typu letadla na světě. Sbírka se postupně systematicky rozrůstá o další exponáty.

 

Letecke muzeum Kunovice exponat


Ve vstupním objektu muzea se nachází tématická výstava s předměty, které nelze vystavit pod širým nebem. Zde v pokladně si můžete zakoupit studené i teplé nápoje a vybrat si z široké nabídky leteckých suvenýrů. Platit lze platební kartou i hotovostí.

 

Letecke muzeum Kunovice vystava


Muzeum pořádá také akce pro veřejnost: dobrovolnická Akce U, Odlétáme na prázdniny, Military den Kunovice a další.

 

Více informací o muzeu a pořádaných akcích, cenách atd. naleznete ZDE.

 

Pokud se chcete proletět v proletět v letadle máte možnost zakoupit si vyhlídkové lety ve Slováckém aeroklubu (na OK-BARu), který se nachází v těsné blízkosti muzea. Více informací naleznete ZDE.

 

Letecké muzeum Kunovice naleznete nedaleko hlavní cesty, po levé straně, ve směru Uherský Ostroh - Kunovice - Uherské hradiště.  

 

Mapa pro lepší orientaci: