Novoroční koupání v přístavu Petrov

Začátek roku 2019 oslavili v přístavu v Petrově trošinku netradičně. V sobotu 5. ledna zde na Baťově kanále proběhla skvělá a zajímavá akce. Skupina přibližně 40 otužilců si sem přišla zaplavat. Teplota vody měla sice necelé čtyři stupně celsia a teplota vzduchu se pohybovala kolem nuly, ale to těmto borcům nikterak nevadilo. Na jejich počínání dohlíželo velké množství diváků, kteří se této akce zúčastnili. Kromě dospělých, bylo vidět i děti a dokonce rodiče s kočárky.

 

pristav petrov novorocni koupani 2019

 Novoroční koupání v přístavu  (foto zdroj: webkamera Přístav Petrov) 

Za tuto skvělou akci vděčíme jejím organizátorům Petru Flašarovi a Michalu Kalmanovi z místního přístavu. Petr Flašar navíc vstoupil jako správný vzor do vody jako první a za ním následovali další účastníci a účastnice. Namátkou vyjmenujme například místního zastupitele Václava Kuchtíka, Andreu Friedrichovou Kubíkovou, K.a R. Špírkovi, otužilce Adama Březovského a další.
Akce se zúčastnili otužilci a diváci nejen z České republiky, ale i ze Slovenska a tím dostala tato akce mezinárodní charakter.
Na všechny čekalo rovněž něco na občerstvení a na zahřátí - a to fazolová polévka a svařák, což přišlo vhod především odvážným plavcům.
Akce se vydařila nejen díky organizátorům, kterým za to patří velký dík, ale také díky plavcům a především díky skvělým divákům. Baťův kanál žije i v zimě a všichni věříme, že další akce budou následovat a budou přinejmenším stejně úspěšné.