Akce červen 2018

Chystané akce v červnu 2018.

 

1. června - 20:00 hod. - Veselí nad Moravou - ranch Mississippi river - Koncert Jaroslava Hutky

 

Do Veselí zavítá jeden z nejznámějších českých folkařů Jaroslav Hutka. Olomoucký rodák začal vystupovat na konci šedesátých let, roku 1977 mu však bylo kvůli tehdejšímu režimu znemožněno koncertovat a část života tak prožil v emigraci v Nizozemsku. Do Československa se vrátil v roce 1989. Loni Hutka oslavil padesát let na hudební scéně.

 

2. června - 14:25 hod. - Spytihněv - Amfiteátr Na Rejdě - Dětský den

 

Vrtulník - bugina - hasiči - diskotéka - opékání špekáčků a další.

 

5. června - 18:00 hod. - Veselí nad Moravou - Sál ZUŠ - Čarovná rybí kostička / O Smolíčkovi

 

Literárně-dramatický obor ZUŠ Veselí nad Moravou srdečně zve na premiérové představení pohádky Čarovná rybí kostička od Ch. Dickense a O Smolíčkovi od B. Němcové – pro malé i velké diváky!

 

6. června - 18:00 hod - Veselí nad Moravou - Nosláva - Koncert Stanislava Hyráka

 

Koncert olomouckého písničkáře s pseudonymem Nosláva, jenž ve Veselí představí své další album s názvem Život. Písničkář zpívá výhradně své texty a ke všem si dělá také hudbu. Tentokrát ho budou doprovázet i skvělí hudební hosté Tomáš Kedzior (baskytara) a Igor Dněprovskij (housle). Vstupné dobrovolné.

 

8. června - 16:00 hod. - Veselí nad Moravou - Prostranství před ZUŠ - ZUŠ Fest

 

Základní umělecká škola Veselí nad Moravou srdečně zve veřejnost na 6. ročník zábavného pořadu ZUŠ Fest, který se uskuteční na prostranství před ZUŠ. Akce se koná pouze za příznivého počasí.

 

9. června - 10:00 hod. - Skalica - Golf Resort Skalica - Family day - Golf Resort Skalica

 

Golfová akademie pro děti i dospělé, animace pro děti a malování na tvář, fotbalová akademie a mnoho dalších zajímavých aktivit ...

Vstupné zdarma

 

9. června - 10:00 - 16:00 hod. - Zlín - 80 let Baťova kanálu. Den otevřených dveří v archivu na Klečůvce

Baťův kanál, který dnes představuje atraktivní turistický cíl, slaví v letošním roce významné výročí. Státní okresní archiv Zlín se sídlem na Klečůvce ukrývá ve svých depozitářích archiválie dokumentující výstavbu kanálu a jeho využívání.Archiv na Klečůvce otevře své brány v sobotu 9. června od 10:00 do 16:00, kdy bude přístupná prohlídková trasa archivem s ukázkami vybraných dokumentů a zasvěceným výkladem archivářů, který doplní drobné soutěžní úkoly pro děti i dospělé.

 

Číst dál.....

 

10. června - 16:00 hod. - Otrokovice - náměstí 3. května - NÁMĚSTÍ 2018 - GAIA + Vymeteno

Start 3. ročníku letního cyklu koncertů na náměstí před Besedou. Otrokovicko-zlínská GAIA byla založena r. 1992. Název kapely pochází z řečtiny a znamená bohyně země. Zakládajícími členy jsou Vladan Vavruša – sólová kytara, Milan Koplík – basová kytara, Libor Školný – bicí a zpěv a Drahomír Kvasnička – sólový zpěv. V r. 2016 přišel do kapely Filip Doležal jako druhý bubeník a později hráč na klávesové nástroje. V této sestavě hraje GAIA dodnes. Kapela se od začátku orientuje na vlastní rockovou tvorbu, vydala 2 CD – Zbylo jen málo a Ohlédnutí.
VYMETENO vzniklo v DDM Sluníčko v roce 2016 původně z kytarového kroužku. V repertoáru má skladby zahraničních i domácích interpretů ve vlastních aranžích. Složení se několikrát měnilo, aktuální sestava: Nicole Hastíková – basová kytara, Radek Navrátil – bicí nástroje, Michaela Láníková – klávesy, Štěpán Riessler – klarinet a Eliška Riesslerová – housle a zpěv.
Vstup volný, občerstvení.

 

16. června - 17:30 hod. - Otrokovice - Štěrkoviště - Reflexy, Argema, Alžběta Kolečkářová, Heľenine Oči

Open Air, speciální stage, velkoplošná obrazovka a vzácní hosté v jedinečném Výročním programu na “Štěrkáči".Kromě legendární Argemy vystoupí také Alžběta Kolečkářová, folk-punková jednička ze Slovenska – Helenine Oči a ve vzpomínkovém bloku zazpívá Josef Gargulák. Čeká Vás nejedno překvapení!
Vstupné 250 Kč.

 

16. června - 10:00 - 14:00 hod. - Uherské Hradiště - areál Povodí Moravy, přístaviště, Státní okresní archiv - Plavba za odměnu s Povodím Moravy

Dětský den plný zábavy a her v Uherském Hradišti na téma 80 let Baťova kanálu. Vezmi s sebou rodiče, babičku, kamarády a zúčastni se řady soutěží, her, kvízů a atrakcí. Připraveny jsou také další odměny a mnoho dalšího.

 

Číst dál..... 

 

17. června - 16:00 hod. - Milotice - zámek Milotice - Zbořilovy Milotice

 

Přehlídka dechových hudeb. Vystoupí Moravanka, Drietomanka, Mistříňanka, Miloťanka a další.

Vstupné na místě 240 Kč, v předprodeji 190 Kč. 

 

23. června - 17:30 hod. - Napajedla - Festival malých pivovarů

Představí se desítka pivovarů (jarošovký, Harley pub Otrokovice, Klášterní pivovar Želiv, Chmelnice Napajedla, topolský či kyjovský pivovar. V průběhu dne můžete hlasovat o nejlepší pivo festivalu a zahrát si na některé z pivních soutěží.

Vystoupí zlínská folkrocková kapela Pass arytmy ska v seskupení partičky Gentlemen´s Club z Hranic. Jako hvězda večera zazní kapela MLASK z Pardubic a na závěr večera vystoupí napajedelská rock-popová kapela Aventis.

Součástí je i pestrý program i pro dětem.

 

24. června - 16:00 hod. - Otrokovice - náměstí 3. května - NÁMĚSTÍ 2018 - Musica Angelica

Úžasný recitál dvou talentovaných dam, Magdalény Malaníkové (zpěv) a Lucie Fajkusové (harfa). Můžete se těšit na skladby všech žánrů, zazní irské balady, lidovky, písně z oblasti rocku, popu, muzikálů, ale i šansony. Zpěv Magdy bude doprovázen nadpozemským hudebním nástrojem v rukou Lucie, jako host obou dam vystoupí nadějný akordeonista Fanda Dominec.
Vstup volný, občerstvení. 

 

28. července - Hotařská búda - pod vrchem Žerotín ve strážnických vinohradech - Strážnice - 20:00 hod - Rocková noc FO3

 

Noc plná rockové hudby na Hotařské búdě.

 

29. června - Uherské Hradiště - 11. ročník slováckého léta

 

sl2018 RGB horizontal transparentVe dnech 26.9. - 8.7.2018 proběhne v Uherském Hradišti 11. ročník slováckého léta. Slovácké léto je významná sportovně kulturní událost s bohatým doprovodným programem, která se tradičně odehrává na začátku letních prázdnin přímo v historickém centru Uherského Hradiště. V průběhu konání akce vystoupí Argema, Ben Cristovao, Iné kafe, Adam Ďurica, Buty a další.

Vstupné pro veřejnost je po celou dobu konání akce ZDARMA

 

30. června - Uherské Hradiště - 11. ročník slováckého léta

 

sl2018 RGB horizontal transparentVe dnech 26.9. - 8.7.2018 proběhne v Uherském Hradišti 11. ročník slováckého léta. Slovácké léto je významná sportovně kulturní událost s bohatým doprovodným programem, která se tradičně odehrává na začátku letních prázdnin přímo v historickém centru Uherského Hradiště. V průběhu konání akce vystoupí Argema, Ben Cristovao, Iné kafe, Adam Ďurica, Buty a další.

Vstupné pro veřejnost je po celou dobu konání akce ZDARMA.

 

 

O dalších akcích Vás budeme průběžně informovat.