Vláčky nejen pro děti

Návštěva úzkorozchodné železnice v městečku Vracov je příjemným zážitkem nejen pro děti, ale i pro dospelé. Parta nadšenců zde dokázala vybudovat na pozemcích vlastních zahrad unikátní úzkorozchodnou železnici. Po trati zde projíždějí dokonalé zmenšeniny skutečných lokomotiv, které brázdí nebo brázdily v časech nedávno minulých české a moravské města a obce.

destska zeleznice lokomotiva

V provozu jsou zde tři vlakové soupravy o celkové kapacitě 100 osob. Bezpečnost železnice a její provoz zajišťuje systém automatického zabezpečovacího zařízení, železničních přejezdů, výhybek a návěštidel. Obsluha železnice je oblečena ve stylových stejnokrojích českých drah.

Po zaplacení vstupného, které činí padesát koruna za osobu bez rozdílu věku a pohlaví, obdrží návštěvník vstupenku v podobě dřívějších vlakových jízdenek, jak si je mnozí pamatujeme. V ceně vstupného je zahrnut neomezený počet jízd v kterémkoli z vláčků. Počet jízd je omezen pouze množstvím návševníků, kterých bývá skutečně mnoho, ale nebojte se prozatím se návštěvníci vždy domluvili a ukázněně se střídají. Je to dáno také tím, že když zrovna neprojíždíte vláčkem po areálu, kolem rybníčků, stromečků a květinových záhonků, mají děti možnost využít některé z mnoha dalších atrakcí, které jsou rovněž zahrnuty v ceně vstupného, jako jsou řetízkový kolotoč, skákací hrad, trampolína, houpačky a mnoho dalších her a aktivit.

zeleznice 600 vracov

 

Občerstvit se můžete na několika místech v prostorech areálu. Ceká Vás široká nabídka nealkoholických i alkoholických nápojů, od točeného piva a limonády až kávu nebo čaj. K zakousnutí si můžete zakoupit párek v rohlíku, domácí buchtu, nebo drobné pochutiny, brambůrky tyčinky nebo oplatky. V parném létu přijde vhod i nějaký ten nanuk,  jejichž nabídka je rovněž dostatečná. Ceny jsou příjemné a obsluha i personál, můžeme-li tak tyto lidi, kteří se této činnosti věnují ve svém volném čase nazívat, rovněž.

 mala zeleznice vracov

 

Celý areál můžete projít také pěšky, nebo třeba s kočárkem. Parkování je možné zdarma před vstupem do areálu, ale byť je poměrně velké, obvykle kapacitně nedostačuje množství návštěvníků, ale lze samozřejmě zaparkovat v přilehlých ulicích.

 rybnicek zeleznice vracov

 

Za příznivého počasí zde jistě strávíte Vy a především Vaše děti příjemné nedělní odpoledne.

Železnice bývá v provozu od poloviny května do konce září, v neděli jednou za čtrnáct dnů. Přehled termínů a další informaci o této unikátní atrakci naleznete zde.

 

zeleznice vracov lokalka

 

Adresa:

Železnice 600, z.s.
Strážnická 683, 696 42 Vracov

 

Mapa pro lepší orientaci, kde železnici naleznete: