Přístav Kroměříž

Přístav i přístaviště Kroměříž jsou ve fázi přípravy. Přístav prozatím není součástí plavební cesty "Baťův kanál"

Plánovaná kapacita přístaviště na řece Moravě v Kroměříži je čtyři až šest plavidel, přístavní hrana pro malá plavidla o délce 45 až 60 metrů s bezbariérovým přístupem, dude sloužit pro krátkodobá stání. Plánovaný termín dokončení v roce 2020.

kvetna zahrada Kromeriz 01

Přístaviště se má nacházet na Erbenově nábřeží, nedaleko lávky přes řeku Moravu, poblíž stávající cyklostezky. V přístavišti bude zajištěno sociální zázemí, možnost občerstvení i zázemí rozvoje cestovního ruchu.

Větší rekreační přístav pro 100 až 120 plavidel, by mohl být, dle záměrů Ředitelství vodních cest, uveden do provozu v roce 2026.

Prodloužení vodní cesty do Kroměříže závisí na stavbě plavební komory v Bělově. Plánovaná realizace této plavební komory je v letech 2019 až 2020.

 

reka morava 001Ilustační foto: řeka Morava

 

Místo, kde bude stát rekreační přístav, není prozatím pevně stanoveno, ve hře je několik variant. První je varianta na severu Kroměříže, další je například lokalita u letiště, která je vhodnější z hlediska dostupnosti infrastruktury.

 

 Erbenovo nábřeží v Kroměříži

 

Velikost a kapacitu přístavu pomůže stanovit marketingová analýza celého Baťova kanálu v úseku Hodonín – Kroměříž, která určí turistický potenciál přístavu.

V přístavu mají být dostupné servisní služby a další zázemí.

 

Adresa:

Přístaviště Kroměříž
Erbenovo nábřeží
767 01 Kroměříž

 

Mapa pro lepší orientaci, kde se přístav nachází: