Podzim na Baťáku

Přestože v podzimních měsících postupně utichá na Baťově kanále lodní provoz a listy na stromech začínají hýřit barvami, neznamená to konec turistické sezóny. Pokud to počasí alespoň trošinku dovolí, a příroda nabídne ještě možnost aktivního pohybu na čerstvém vzduchu, je cyklostezka lemující tuto vodní cestu stále atraktivním cílem pro mnoho cyklistů, kteří využívají každý příznivý den na projížďku podél vodního toku a okolí.

 

 podzim 001

 

Někteří turisté (a samozřejmě i místní lidé) spojí sportovní aktivity s návštěvou kulturních akcí nebo historických památek a zajímavostí, kterých je v tomto kraji nespočet. Jiní dávají přednost příjemným chvilkám při sklence kvalitního vínka nebo burčáku v Petrovských plžích, nebo jiné blízké vinařské lokalitě.

 

podzim 002

 

Rovněž rybářská sezóna ještě zdaleka nekončí a tak mohou k řece Moravě a Baťově kanálu vyrážet rybáři za zážitky a jak říkají sami rybáři, někdy také za úlovky. Na podzim na udicích rybářů končí vedle kaprů, línů a cejnů také dravé ryby, jako jsou štiky, candáti a někdy dokonce sumec.

 

podzim 003

 

Ať je vaším koníčkem cyklistika, rybařina, máte rádi přírodu a procházky krajinou, nebo raději posedíte při kvalitní kávě, dobrém vínu nebo pivu, navštivte Baťův kanál a jeho okolí i v podzimních měsících, neboť i v tomto období je morava krásná zem...