Plavební sezóna 2018 na Baťově kanále zahájena

Plavební sezóna na Baťově kanálu odstartovala. Slavnostního odemykání se zhostil generální ředitel Povodí Moravy, s. p. Václav Gargulák, starosta Veselí nad Moravou Miloš Kozumplík a ředitel Ředitelství vodních cest Lubomír Fojtů, který se poté, co mu spadl při odemykání klíč do vody, nechtěně v Baťově kanále vykoupal.

odemykani Batova kanalu 2018 001

Foto zdroj: tisková zpráva Povodí Moravy

Baťův kanál slaví v letošním roce 80 let od doby, kdy po kanále proplula první loď. Povodí Moravy, jako správce vodní cesty, proto připravilo několik překvapení, které představilo při odemykání plavební sezóny 1. května v přístavu ve Veselí nad Moravou.

Kromě plavby, hudby a zábavného programu čekalo na návštěvníky přístavu několik mimořádných událostí. „Odemykání plavební sezóny jsme propojili s letošním významným jubileem a pokřtili jsme knihu Baťův kanál – od myšlenky k nápadu, kterou napsal kolektiv autorů z PM. Vedle toho jsme ve spolupráci s Českou poštou připravili 1. vnitrostátní lodní poštu, která měla přepážku umístěnou přímo v přístavu. Každý si tak mohl lodní poštou odeslat pohled přímo z místa i s příležitostným razítkem k výročí Baťova kanálu a razítkem lodní pošty,“ popisuje průběh oslav generální ředitel Povodí Moravy, s. p. Václav Gargulák. Program doplnila také ukázka práce unikátního technického plavidla Jožin, které se stará o pořádek na Baťově kanále.

odemykani Batova kanalu 2018 002

Foto zdroj: tisková zpráva Povodí Moravy

Zajímavou soutěž si Povodí Moravy připravilo pro fanoušky plavby – soutěž o proplutí všemi plavebními komorami Baťova kanálu s plavební knížkou. „Každý, kdo do plavební knížky během léta nasbírá razítka ze všech plavebních komor, může vyhrát půjčení hausbótu, let balonem a další ceny. Plavební knížky jsou k dispozici v informačních centrech a přístavech,“ doplňuje výčet akcí Gargulák.

zdroj: tisková zpráva Povodí Moravy